zadzwoń do nas 12345 20 36
Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora
 • Tania Energia

  dla twojego domu

  krok 1

 • krok 2

Sprawdź, jaką grupę taryfową wybrać.

Sprawdź, jaką grupę taryfową wybrać

Ta sama stawka za energię przez cały dzień? Takie rozwiązanie nie zawsze jest najbardziej opłacalne. Spółki obrotu energią oferują różnego rodzaju grupy taryfowe. Możesz płacić mniej w nocy, a więcej w dzień. A może zainteresują Cię niskie stawki weekendowe? Wybierz ofertę najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb.

Warto zatem zainteresować się swoim rachunkiem za energię. Dzięki temu poczynisz oszczędności, a dzięki optymalnym dostosowaniu oferty do planu do Twojego stylu życia nie będzie to trudne. Zmiana sprzedawcy? Nie musi być konieczna, bo ta sama spółka obrotu energią może mieć dobrą ofertę dla Ciebie.

Oto trzy profile klientów. Który z nich opisuje Ciebie?

 1. Spędzam dużo czasu w domu, który jest dla mnie zarówno miejscem pracy, jak i wypoczynku. W ciągu dnia pracuję przy komputerze, popołudniem przygotowuję posiłki, a wieczorem włączam zarówno telewizor, jak i zmywarkę lub pralkę. Trudno jest wskazać –oprócz godzin nocnych – porę dnia, w której zużywam mniej energii.

 2. W ciągu dnia nie ma mnie w domu. Wieczorem włączam telewizor, pracuję w kuchni, a pralkę czy zmywarkę uruchamiam późnym wieczorem. Mam też ogrzewanie, które działa w nocy.

 3. W tygodniu pracuję poza domem oraz często wyjeżdżam na kilkudniowe delegacje. W domu spędzam dużo czasu jedynie w weekendy.

Osobie pasującej do pierwszego profilu najbardziej odpowiada ta sama cena za energię przez cały dzień. Użytkownik opisany w drugim punkcie wybierze zróżnicowaną stawkę –drożej w ciągu dnia, a taniej w nocy. Natomiast osoba, która pasuje do trzeciego profilu, wybierze niższą stawkę w święta oraz soboty i niedziele.

Stała stawkę za energię przez całą dobę – taki sposób rozliczania wybierze osoba pasująca do pierwszego profilu. W spółce Enea zapłacimy 0,30 gr za kWh, niemal tyle samo w Gaspolu, a w PGE o grosz więcej. Trochę tańsze stawkę proponuje PKP Energetyka –0,29 gr.

Przez cały dzień nie ma w domu – taki opis pasuje do osób przedstawionych w drugim profilu. Pasujesz do tego opisu? Zainteresuj się grupą taryfową rozróżniającą stawki zależnie od pory dnia. Różnica między nimi to około 25–30 proc. Niektórzy sprzedawcy proponują jednak większą różnice. Zwykle jednak im taniej w taryfie nocnej, tym drożej w ciągu dnia. Oto krótkie porównanie wybranych ofert.

Sprzedawca

3 Wings

Enea

Gaspol

Tauron

PGE

RWE Polska

Nazwa oferty

G12 Elastyczny Dom

G12d Oszczędny Dom

G12

Oferta z gwarancją ceny do końca 2015 r.

G12

Prąd z elektrykiem 24h

G12k Elastyczna

G12 Najprostsza dzień i noc

Taryfa dzienna

0,37

0,37

0,35

0,39

0,36

0,32

Taryfa nocna

0,25

0,17

0,24

0,20

0,23

0,29

Stawki brutto za kWh w groszach polskich.

Kiedy obowiązuje taryfa nocna? Najczęściej jest to czas od 22 do 6 rano oraz od 13 do 15. O dokładnych ramach czasowych nie decyduje sprzedawca energii, a jej dystrybutor.

Trzeci profil odpowiada działkowiczom i innym osobom, które spędzają w domu dużo czasu w soboty i niedziele. Pasujesz to tego opisu? Zainteresuj się taryfami przewidującymi niższe stawki także w te dni, które dla większości osób są wolne od pracy. Co ważne sprzedawcy w ramach takiej grupy taryfowej proponują niższe stawki nie tylko w weekendy, ale i nocami w dni powszednie.

PGE w taryfie obowiązujące w weekendy oferuje 0,22 gr za kWh, a w pozostałe dni 0,29 gr. Plus natomiast 0,25 gr za kWh, a w szczycie cena roście do 0,43 gr. Stawki te u sprzedawcy Energa-Obrót wynoszą 0,25 gr i 0,37 zł.

Jaki jest wniosek? Przed skorzystaniem z naszej porównywarki odpowiedz sobie na kilka prostych pytań:

 • – czy zużywam dużo prądu w ciągu dnia?
 • – czy niektóre energochłonne urządzenia mogą działać w wybranych godzinach (np. wczesnym popołudniem i nocą)?
 • – czy zużywam więcej prądu w weekendy niż w dni powszednie?